
Semi-automatic Noodle Making Machine Capacity: 200 Kg Per Hour Kg/hr
Price: 94400.00 INR / Set
(80000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
94400.00 INR / Unit
Weight :
100.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other, Blue,White |
| Product Type | Semi-Automatic Noodle Making Machine |
| General Use | commercial |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Food Processors |
| Capacity | 200 kg per hour Kg/hr |
| Weight (kg) | 250 kg Kilograms (kg) |
| Automatic | Yes |
| Power | 2 hp-4 hp Horsepower (HP) |
| Feature | ECO Friendly |
| Shipping Type | flat_rate |
| MRP | 94400.00 INR |
| Pkg Box Length | 120.00 in |
| Shipping Rate | 0.00 |
| Brand Name | S. L. MACHINERY |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Breadth | 42.00 in |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 72.00 in |
| Price | 80000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Max Quantity | 10 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Weight | 100.00 Kilogram |
| Color | Other, Blue,White |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S. L. MACHINERY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Food Processing Machinery in bulk from S. L. MACHINERY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ALBPY1289K1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ALBPY1289K1ZJ
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Rajesh Yadav
Address
Khasra No. 38/19, Plot No. 930, Tailes Wali Gali, Near Mundka Industrial Area Metro, Mundka, New Delhi, Delhi, 110041, India
Report incorrect details


































