
Semi Automatic Noodle Machine - Stainless Steel, 2 To 4 Hp Power, 50-100 Kg/hr Capacity | Compact Structure, Eco Friendly, High Efficiency, Lower Energy Consumption
Price: 154580.00 INR
(131000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
231000.00 INR / Set
Weight :
450.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Semi Automatic Noodle Machine |
| Weight (kg) | 450 Kilograms (kg) |
| Feature | High Efficiency, Lower Energy Consumption, ECO Friendly, Compact Structure |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Max Quantity | 10 |
| Unit Type | Set/Sets |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 35.00 in |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Breadth | 65.00 in |
| Moq | 1 |
| Price | 131000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Set/Sets |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Mop | 1 |
| Brand Name | HEALTHY ENVIRO SOLUTIONS PVT. LTD. |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 75.00 in |
| Currency | INR |
| MRP | 231000.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Weight | 450.00 Kilogram |
| Shipping Type | order_percent |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Its Product Details are:
Automatic Grade : Automatic, Semi-Automatic
Output : 50-100 kg/hr
Machine Type : 1- Stage , 2- Stage
Its Specifications are:
Power: 2 to 4 hp
Capacity: 50 kg/hr to 100 kg/hr
Material: Stainless Steel / Mild Steel
Company Details
We are the leading Food Grade Machinery Importer of India i.e. Automatic Noodles Making Machine, Pasta Making Machine, Instant Noodle Making Machine, Momo Making Machine, Samosa Making Machine etc. Also We are the manufacturer of Sewage Treatment Plant, Effluent Treatment Plant, Water Treatment Plant, Waste Water treatment Plant, Reverse Osmosis Plant etc. For more details about our-self please visit
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2013
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
21AADCH3206M1ZX
Payment Mode
Cheque
Certification
ISO 14001-2015 CERTIFIED
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 21AADCH3206M1ZX
Bhubaneswar, Odisha
Managing Director
Mr Krushna Chandra Das
Members since
8 Years
Address
Plot No. 247, Laxmi Sagar Canel Road, Oscar City Square, Bhubaneswar, Odisha, 751006, India
noodles machine in Bhubaneswar
Report incorrect details







































