
Semi Automatic Muri Puffed Rice Machine - Automatic Grade: Semi-automatic
Price: 65000.00 INR / Piece
(65000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Color | Green |
| Type | 500kg Semi Automatic Muri Puffed Rice Machinery |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Belt Size | 500kg Semi Automatic Muri Puffed Rice Machinery |
| Size | 500kg Semi Automatic Muri Puffed Rice Machinery |
| Warranty | 1-3 Year |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | As an industrial standard |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Price | 65000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Color | Green |
| Brand Name | Srikanta Engineering Work Shop |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Efficiency a High
Cooling a Air
Size a Compact
Maintenance a Easy
Noise a Low
Safety a Overload
Production a Continuous
Cooling a Air
Size a Compact
Maintenance a Easy
Noise a Low
Safety a Overload
Production a Continuous
Company Details
Srikanta Engineering Work Shop, Established in 2022 at Purulia in West Bengal, is a leading Exporter,Manufacturer,Supplier,Trading Company of Rice Machinery in India. Srikanta Engineering Work Shop is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Semi Automatic Muri Puffed Rice Machine, Srikanta Engineering Work Shop has made a reputed name for itself in the market with high-quality Automatic Muri Rice Puffing Machine, Automatic Puffed Rice Machinery, Industrial Puffed Rice Machinery, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Srikanta Engineering Work Shop has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rice Machinery in bulk from Srikanta Engineering Work Shop at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Srikanta Engineering Work Shop has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rice Machinery in bulk from Srikanta Engineering Work Shop at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
2022
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Purulia, West Bengal
Proprietor
Mr. Srikanta
Members since
2 Years
Address
Sirjam, Near Rly. Station, P.S-Kashipur, Purulia, West Bengal, 723121, India
Report incorrect details



























