
Grinder - Stainless Steel 2 In 1 Ss304 Blade, 20 Kg/hr Capacity, 2 Hp Power, Semi-automatic Operation, 1 Year Warranty
Price: 53100.00 INR / Piece
(45000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
53100.00 INR / Piece
Weight :
95.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Masala Grinding Machine |
| General Use | Industrial |
| Capacity | 20 Kg/hr |
| Voltage | 230 Volt (v) |
| Power | 2 Horsepower (HP) |
| Warranty | 1 Year |
| Supply Ability | 2 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 100 |
| Price | 45000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 30.00 in |
| MRP | 53100.00 INR |
| Min Quantity | 1 |
| Shipping Rate | 0.00 |
| Brand Name | SUNRISE MACHINERY AND EQUIPMENTS |
| Weight | 95.00 Kilogram |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Breadth | 24.00 in |
| Price Type | fixed |
| Max Quantity | 100 |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 42.00 in |
| Shipping Type | flat_rate |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ASKPP7870R2ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ASKPP7870R2ZH
Kolhapur, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Mahesh Patil
Address
Plot No. 2125, Airport Road, Ujalaiwadi Shiv Parvati Nagar, Shivaji University, Kolhapur, Maharashtra, 416004, India
masala grinding machine in Kolhapur
Report incorrect details


































