
Semi-automatic Manifold System Equipment Materials: Ms
Price: 21525.00 INR / Unit
(20500.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
25500.00 INR / Unit
Weight :
4.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Grey |
| Equipment Type | Manifold System |
| Condition | New |
| Portable | Yes |
| Equipment Materials | MS |
| Operating Type | Semi-Automatic |
| Power Source | Electric |
| Weight | 4.00 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Delivery Point (DP), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Packaging Type : As per the industry standard. |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Breadth | 8.00 cm |
| Price | 20500.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| MRP | 25500.00 INR |
| Moq | 1 |
| Weight | 4.00 Kilogram |
| Pkg Box Length | 8.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | MECHSTUFF ENTERPRISES |
| Stock Quantity | 10 |
| Color | Grey |
| Currency | INR |
| Shipping Type | free |
| Max Quantity | 10 |
| Min Quantity | 1 |
| GSTIN | 5% |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Maximum inletv2800 PSIG
Minimum :
Maximum Temperature Range : 0 -140 Deg
Features:
Well accuracy designed
Increase durability
Less maintenance
Specifications:
Through pressure differential the switchover takes place without interruption of service, once depleted the primary bank can be replaced and becomes the new reserve bank.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MECHSTUFF ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Medical, Diagnostic & Hospital Supplies in bulk from MECHSTUFF ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BBYPG3827K1Z0
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BBYPG3827K1Z0
Panvel, Maharashtra
Proprietor
Mr. Tushar Tukaram Gaokar
Address
B101, sai sadhana c.h.s, Plot no-05, Sec-10, Khanda colony, New Panvel, Dist-Raigad , Panvel, Maharashtra, 410206, India
Report incorrect details































