
Semi Automatic Liquid Filling Machine - 230v Electric Drive, 150kg Weight | 1-year Warranty, Plc Control, For Beverage, Chemical, Food, Medical Applications
Price: 196000.00 INR / Unit
(175000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
239500.00 INR / Unit
Weight :
100.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Filling Machine |
| Application | Beverage, Chemical, Food, Medical |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 230 Volt (v) |
| Weight (kg) | 150 Kilograms (kg) |
| Warranty | 1 year |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| Main Export Market(s) | Middle East, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Max Quantity | 10 |
| MRP | 239500.00 INR |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Brand Name | Vista Techopack |
| Price | 175000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Packsize | 1 |
| Weight | 100.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 10 |
| Min Quantity | 1 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 150.00 cm |
| GSTIN | 12% |
| Pkg Box Length | 80.00 cm |
| Shipping Rate | 8.00 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Breadth | 90.00 cm |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
2012
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AAAPL1677L1ZG
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAAPL1677L1ZG
Mumbai, Maharashtra
Director
Mr Manik Chauhan
Address
17/B, Sultan Market, Andheri-Ghatkopar Link Road, Near BMC School, Sakinaka, Mumbai, Maharashtra, 400072, India
pouch filling machine in Mumbai
Report incorrect details





































