
Semi Automatic Lead Cutting Machine, Material: Pcb
Price: 35000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 500x400x300 mm |
| Weight | 25 kg |
| Material | Steel, Wood |
| Power | 220V |
| Cutting Capacity | 1-10 mm |
| Usage | Cutting lead wires for electronic components and similar applications. |
| Safety Features | Guard |
| Features | Semi-automatic, Lead cutting, Efficient operation, Precise cuts, Easy to use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TECHNO TRIX (INDIA) has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Cutting Machine from TECHNO TRIX (INDIA) at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Wholesaler
Employee Count
8
Establishment
2011
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07AWCPS5729G1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AWCPS5729G1ZA
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Dinesh
Members since
11 Years
Address
WZ-8A, Kirti Nagar Industrial Area, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details




























