





Semi Automatic Labelling Machine - Capacity: Upto 5 Kg
Price: 37170.00 INR / Unit
(31500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
37170.00 INR / Unit
Weight :
25.00 Kilogram
1 Pack Contains :
25
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Product Type | Labeling Machine |
| Material | STICKER LABELLING MACHINE |
| Application | FOR LABEL STICKER LABEL T ROUND BOTTLE |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Semi Automatic |
| Control System | Human Machine Interface |
| Drive Type | Electric |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Weight (kg) | 25 Kilograms (kg) |
| Dimension (L*W*H) | 61 X 33 X 36 Centimeter (cm) |
| Capacity | UPTO 5 Kg |
| Feature | Simple Control, Low Noise, Lower Energy Consumption, High Efficiency, High Performance |
| Delivery Time | 1 Week |
| Packsize | 25 |
| Price | 31500.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 61.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 33.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | actual |
| Brand Name | WP |
| Pkg Box Height | 36.00 cm |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Weight | 25.00 Kilogram |
| Unit Type | Unit/Units |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Color | Silver |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| MRP | 37170.00 INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AADFW8117F1Z3
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AADFW8117F1Z3
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Ms Nazish
Members since
4 Years
Address
A2 1205, Floor 12, Stellar Mansion, R A Kidwai Road, Pratap Nagar, Wadala, Mumbai, Maharashtra, 400011, India
Label & Sticker Labeling Machine in Mumbai
Report incorrect details















