
Semi-automatic Label Applicator Machine - Electric Drive, 220 Volt, Silver | Accurate ±1 Mm, Frequency Speed Control, Semi-automatic Operation
Price: 94400.00 INR / Unit
(80000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
94400.00 INR / Unit
Weight :
20.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Product Type | Labeling Machine |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Semi Automatic |
| Control System | Frequency Speed Control |
| Drive Type | Electric |
| Accuracy | +-1 mm |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Type | order_percent |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Currency | INR |
| Color | Silver |
| GSTIN | 18% |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 18.00 in |
| Stock Quantity | 10 |
| Weight | 20.00 Kilogram |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Pkg Box Breadth | 18.00 in |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| MRP | 94400.00 INR |
| Pkg Box Length | 26.00 in |
| Brand Name | Green Re-Machine |
| Min Quantity | 1 |
| Price | 80000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Green Re-Machine has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Label & Sticker Labeling Machine from Green Re-Machine at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
35
Establishment
2013
Working Days
Monday To Saturday
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vasai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Shivaji Bhosale
Address
A101, Range Office, Sativali Road, Vasai, Maharashtra, 401208, India
label applicator in Vasai
Report incorrect details
























