
Semi Automatic L-sealer - Durable Heavy-duty Design | Advanced Technology, Adjustable Working Platform, High Tensile Strength
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Type | L-Sealer |
| Color | White |
| Sealing Length | 500mm |
| Power | 220V |
| Weight | 50kg |
| Material | Stainless steel |
| Usage | Packaging various items; Ideal for food, pharmaceuticals, and industrial goods |
| Dimensions | 1000x600x800mm |
| Features | Adjustable platform, Durable design, Reliable operation, High tensile strength, Electronic timer, Efficient sealing |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
60
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AACCJ0530B1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AACCJ0530B1ZC
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Sanjeev S Arora
Members since
11 Years
Address
19/21, Shakti Nagar, Delhi, Delhi, 110007, India
l sealer in Delhi
Report incorrect details










































