
Semi Automatic Interlocking Paving Block Making Machine, Material: Mild Steel
Price: 120000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Production Capacity | 1000/hour |
| Mold Size | 400x400 mm |
| Power | 5 HP |
| Weight | 500 kg |
| Dimensions | 2x1x1 m |
| Material | Mild Steel |
| Usage | Manufacturing interlocking paving blocks for construction projects. Suitable for medium-scale production. |
| Certification | ISO 9001 |
| Features | High Output, Easy Operation, Durable Design, Cost Effective, Versatile Use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GLOBAL TILES PRODUCTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Block Making Machine in bulk from GLOBAL TILES PRODUCTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09FCQPR0794R1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09FCQPR0794R1Z7
Noida, Uttar Pradesh
Name
Mr Raja
Address
Khasra No-82, Garhi Choukhandi, Sec 68, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
interlocking block making machine in Noida
Report incorrect details





























