
Semi-automatic Semi Automatic Hydraulic Shearing Machine
Price: 350000.00 INR / Unit
(350000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
350000.00 INR / Unit
Weight :
78.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue And White |
| Type | Hydraulic Shearing Machine |
| Material | Mild Steel |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 416 Volt (v) |
| Warranty | Yes |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| MRP | 350000.00 INR |
| Pkg Box Breadth | 25.00 cm |
| Color | Blue And White |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 45.00 cm |
| Brand Name | IPAN MACHINERIES (INDIA) PVT. LTD. |
| Currency | INR |
| Shipping Type | order_percent |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 25.00 cm |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Min Quantity | 1 |
| Weight | 78.00 Kilogram |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Price | 350000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 10 |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AADCI4559C1ZT
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AADCI4559C1ZT
Ahmedabad, Gujarat
Managing Director
Mr. Ilesh A. Panchal
Members since
14 Years
Address
Plot No:10, N K Industrial Park, Kujad - Dhamatwan Road, Bakrol (Bujrang) TA: Daskroi, Ahmedabad, Gujarat, 382430, India
hydraulic shearing machine in Ahmedabad
Report incorrect details









































