
Semi Automatic Hydraulic Press - Voltage: 220-240 Volt (V)
Price: 637200.00 INR / Unit
(540000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
640000.00 INR / Unit
Weight :
6500.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power Source | Hydraulic |
| Condition | New |
| Product Type | Hydraulic Press |
| Voltage | 220-240 Volt (v) |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 1 Months |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 125.00 cm |
| Mop | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Length | 36.00 cm |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 65.00 cm |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Shipping Type | order_percent |
| Price | 540000.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 18% |
| Stock Quantity | 10 |
| Brand Name | ROYAL HYDROTECH |
| MRP | 640000.00 INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Currency | INR |
| Weight | 6500.00 Kilogram |
| Max Quantity | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
We are Manufacturer fullly automatic hydraulic rubber moulding press, hydraulic deep draw press, Blank Holder type hydraulic deep draw press, hydraulic cutting machine, Bailing press, power pack ,SPM machines, Die cushion hydraulic press, Embossing Machine and all type of hydraulic system. Contact us:- 1 ,
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
40
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08CFIPS3173K1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08CFIPS3173K1ZW
Alwar, Rajasthan
Name
Mr. Ranveer Singh Shekhawat
Address
Plot No. G-1/366, Riico Industrial Area, Khushkhera, Tijara, Alwar, Rajasthan, 301707, India
c frame hydraulic press in Alwar
Report incorrect details


































