


Semi Automatic Hollow Block Making Machine - Mild Steel Material, 220-440 Voltage, Blue And White Design | Low Weight, High Durability
Price: 153400.00 INR
(130000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
180000.00 INR / Unit
Weight :
250.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue And White |
| Product Type | Semi Automatic Hollow Block Making Machine |
| General Use | For Construction Use |
| Material | Other, Mild Steel |
| Weight (kg) | 500-1000 Kilograms (kg) |
| Computerized | No |
| Voltage | 220-440 Volt (v) |
| Feature | Low Weight, High Durability |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, Eastern Europe, Middle East, Central America, Africa, South America, Asia, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Price | 130000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | J STAR ENGINEERING |
| Min Quantity | 1 |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Length | 45.00 cm |
| Color | Blue And White |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| MRP | 180000.00 INR |
| Pkg Box Height | 55.00 cm |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Breadth | 50.00 cm |
| Weight | 250.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
14
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33DFTPM9650B1Z6
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33DFTPM9650B1Z6
Coimbatore, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Mohamed Sathiq
Members since
9 Years
Address
21/9, Vayalthottam, Guruvaryurappan Nagar, Udayampalayam, Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
hollow block making machine in Coimbatore
Report incorrect details

































