
Silver Semi Automatic Grade Tablet Inspection Machine
Price: 112000.00 INR
(100000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
225000.00 INR / Piece
Weight :
20.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Type | Tablet inspection machine, Other |
| Material | Stainless Steel |
| Computerized | No |
| Control Mode | Semi-Automatic |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 5-10 Days |
| Packaging Details | As Per Customer Demand |
| Price | 100000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Pkg Box Length | 75.00 cm |
| Color | Silver |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | Acrifab Pvt. Ltd. |
| Min Quantity | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| GSTIN | 12% |
| Pkg Box Breadth | 25.00 cm |
| MRP | 225000.00 INR |
| Weight | 20.00 Kilogram |
| Pkg Box Height | 60.00 cm |
| Max Quantity | 10 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Finishing: Chrome Finish
Features:
- Easy to use
- Longer life
- No maintenance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Acrifab Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Pharmaceutical Machinery in bulk from Acrifab Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AALCA5878L1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AALCA5878L1Z2
Ahmedabad, Gujarat
Director
Mr. Bhavesh
Address
Survey No. 832/1, Kothari X-Roads, Rakanpur- Santej Road, Ahmedabad, Gujarat, 382721, India
tablet inspection machine in Ahmedabad
Report incorrect details









































