
Green Semi Automatic Grade Four Head Dpc Machine
Price: 141600.00 INR / Piece
(120000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
141600.00 INR / Piece
Weight :
750.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Green |
| Grade | Semi-Automatic |
| Type | Other |
| Material | Metal |
| Weight (kg) | 750.00 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Price | 120000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 48.00 cm |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Shipping Type | flat_rate |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 18% |
| Color | Green |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 70.00 cm |
| Weight | 750.00 Kilogram |
| Shipping Rate | 0.00 |
| Pkg Box Breadth | 24.00 cm |
| Stock Quantity | 10 |
| Min Quantity | 1 |
| MRP | 141600.00 INR |
| Brand Name | SHREE SUBH LAXMI ENGINEERING WORKS |
| Currency | INR |
| Max Quantity | 10 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
High strength
Robust construction
Precision engineering and durable finish standards
Flawless performance
Longer service life
Easy to use
Economical
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08BNSPS0686J1Z4
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08BNSPS0686J1Z4
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr Nanu Ram Sharma
Address
Sb-15, Vki Area, Road No. 15, Opposite Bsnl Training Center, Jaipur, Rajasthan, 302013, India
paper covering machine in Jaipur
Report incorrect details

































