
Semi Automatic Fly Ash Bricks Making Machine - 5000-6000 Bricks Capacity, 230x110x75mm & 200x94x100mm Sizes, Yellow Color, 195 Hp Power, High Durability & Low Weight Features
Price: 1062000.00 INR / Unit
(900000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1062000.00 INR / Unit
Weight :
1900.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Yellow |
| Product Type | Fly Ash Bricks Making Machine |
| General Use | For Fly Ash Bricks Making |
| Material | Fly Ash |
| Automatic | No |
| PLC Control | Yes |
| Voltage | 220380 Volt (v) |
| Feature | Low Weight, High Durability |
| Warranty | Yes |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 2-6 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Weight | 1900.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Shipping Type | flat_rate |
| Unit Type | Unit/Units |
| Min Quantity | 1 |
| Color | Yellow |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Max Quantity | 10 |
| Brand Name | PARAS STEEL CENTER |
| Pkg Box Length | 914.40 cm |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 457.20 cm |
| Pkg Box Breadth | 609.60 cm |
| Price | 900000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Shipping Rate | 0.00 |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| MRP | 1062000.00 INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
11
Establishment
1993
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
23AHKPJ4235B1ZV
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AHKPJ4235B1ZV
Indore, Madhya Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Atul Jain
Address
62/B, Sector - F, Sanwer Road, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
fly ash brick making machine in Indore
Report incorrect details


































