
Semi Automatic Fly Ash Brick Making Machine - Blue Color, High Durability | 1 Year Warranty, Automatic Functionality
Price: 1750000.00 INR / Unit
(1750000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
890000.00 INR / Unit
Weight :
3.80 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Product Type | Semi Automatic Fly Ash Brick Making Machine |
| General Use | CONSTRUCTION |
| Computerized | No |
| Automatic | Yes |
| Feature | High Durability |
| Warranty | 1 Year |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 43.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| Weight | 3.80 Kilogram |
| Min Quantity | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 115.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Price | 1750000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Shipping Type | order_percent |
| MRP | 890000.00 INR |
| Brand Name | ROYAL TILE MACHINES |
| Returnable | No |
| Color | Blue |
| Pkg Box Breadth | 56.00 cm |
| Shipping Rate | 6.00 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
We are the manufacturer of Interlocking paver block machines, Vibrators, Hollow Block machines, Pan mixer, Color mixer, Concrete mixer, Hydraulic Tile machines, Tile press machines, fly ash brick machines, moulds, gloves, fingers, color bags, cement hardeners etc. If you are interested in these products, then you can purchase these products from us at very affordable prices.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2003
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07DOVPS2892E1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07DOVPS2892E1Z6
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Mudassir Abid
Members since
16 Years
Address
C-275, Mayapuri, Phase-II, Industrial Area Near Khazan Basti, Gurudwara, New Delhi, Delhi, 110064, India
Report incorrect details
































