
Grey Semi Automatic Grade Fly Ash Brick Machine
Price: 1180000.00 INR
(1000000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1180000.00 INR / Unit
Weight :
5.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | Electric Motor |
| Material | Steel, Cast Iron |
| Dimensions | Variable |
| Capacity | High |
| Weight | Heavy Duty |
| Mold Size | Customizable |
| Safety Features | Multiple |
| Features | High Output, Durable Design, Easy Operation, Low Maintenance, Cost Effective, Consistent Quality, Versatile Production, Reliable Performance |
| Color | Grey |
| Product Type | Fly Ash Brick Machine |
| General Use | Fly Ash Brick making |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 100 |
| Returnable | No |
| Brand Name | JAY Mataji Machine Tools |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 72.00 in |
| Currency | INR |
| Price | 1000000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Unit/Units |
| Min Quantity | 1 |
| Max Quantity | 100 |
| MRP | 1180000.00 INR |
| Packsize | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | free |
| Color | Grey |
| Pkg Box Length | 120.00 in |
| Weight | 5.00 Tonne |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Pkg Box Height | 72.00 in |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Consistent performance
Less power consumption
Longer working life
Precisely designed
High tensile strength
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JAY Mataji Machine Tools has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Brick Making Machine in bulk from JAY Mataji Machine Tools at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
3
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ACOPH6787P1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ACOPH6787P1ZN
Morbi, Gujarat
Proprietor
Mr. Chhagan Bhai
Address
Plot No-5, Near Shakti Roadways, Opp Dhebar Road Old Octroi Naka, Near Mayur Engineering Virani Aghat, Morbi, Gujarat, 363641, India
fly ash brick making machine in Morbi
Report incorrect details







































