
Semi Automatic Fly Ash Brick Machine - High-quality Steel Fabrication | Tailored Customization Services, Advanced Technology Integration
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Capacity | Variable |
| Power | 5-10 kW |
| Dimensions | 2x3x2 m |
| Weight | 500-1000 kg |
| Usage | Fly ash brick manufacturing |
| Safety | CE compliant |
| Features | Semi-automatic, Fly ash bricks, High quality, Customizable, Efficient production |
Product Overview
Key Features
directly interact with our clients and understand their
requirements and deliver products, which are exact to their specifications. For accurate and flawless tailored products, we have equipped ourselves with high tech machines and latest technologies.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A.g. Founders And Engineers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Brick Making Machine in bulk from A.g. Founders And Engineers at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1965
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Batala, Punjab
Proprietor
Mr. Gautam Aggarwal
Address
Plot no. B-209, Opposite. Disposal Tubewell, O/s Ohri Gate, Batala, Punjab, 143505, India
automatic fly ash brick machine in Batala
Report incorrect details







































