
Semi Automatic Feed Plant
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Metal Tech Engineers
In Stock
Product Specifications
| Power | 10-20 kW |
| Capacity | 500-1000 kg/hr |
| Dimensions | 5x3x2 m |
| Weight | 1500 kg |
| Material | Steel |
| Usage | Poultry feed production |
| Warranty | 1 year |
| Features | Simple design, Easy operation, Low investment, Efficient feed, Durable build, Reliable process |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 4 Per Month |
Company Details
About Our Company Right since our inception that happened decades back in the year 1989, we, Metal Tech Engineers, have been climbing the ladder of success and have been able to establish a strong foothold in the market. As an eminent manufacturer and supplier we conform by the norms of the industry stringently and accordingly develop the solutions. Cattle Feed Plant, Poultry Feed Plant, Bio Mass Feed Plant, Extruder, Hammer Mill, Poultry Mixer Machine, Conveyor, Bucket Elevator, Rotary Distributor are few of the industrial solutions offered by us.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
16
Establishment
1989
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03EUVPS0073J1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03EUVPS0073J1Z5
Khanna, Punjab
M.D
Mr. Preet Singh
Address
Opposite U.K Palace, G.T Road, Khanna, Punjab, 141401, India
feed mill plant in Khanna
Report incorrect details


































