
Semi Automatic Eyelet Punch Machine
Price: 35400 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Semi Automatic Eyelet Punch Machine |
| Material | Carbon Steel |
| Capacity | 30-50 pcs eyelets per minute |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Control System | Other, Manual Foot Pedal |
| Processing Type | Eyelet Punching |
| Voltage | 220V |
| Power | 750W |
| Dimension (L*W*H) | Approx. 60x45x130 cm |
| Weight | Approx. 65 Kg |
| Color | Blue |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1948
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
19AACCP6442J1Z5
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AACCP6442J1Z5
Kolkata, West Bengal
Members since
1 Years
Address
1st Floor, Gandhi House, 16 Ganesh Chandra Avenue, Kolkata, West Bengal, 700013, India
Report incorrect details

































