
Semi Automatic Cup Sealing Machine By Shrinkvision India Pvt. Ltd.
Price: 13000.00 INR / Piece
(13000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 220V |
| Sealing Speed | 1-2 cups/min |
| Sealing Diameter | 70-120mm |
| Material | Steel, Plastic |
| Dimensions | 300x250x400mm |
| Weight | 10kg |
| Usage | Seals various plastic cups for beverages like tea and coffee, food containers. Suitable for small to medium-sized businesses and cafes. |
| Features | Easy Operation, Fast Sealing, Durable Design, Reliable Performance, Cost-effective |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Price | 13000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | SHRINKVISION INDIA PVT. LTD. |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHRINKVISION INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Sealing Machine in bulk from SHRINKVISION INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2018
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AAZCS7792R1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAZCS7792R1ZN
Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Name
Mr Suraj Kambli
Address
C-11, Shital Nagar, Jangleshwar Mandir, Khairani Road, Sakinaka-Andheri (E), Mumbai, Maharashtra, 400084, India
cup sealing machine in Mumbai
Report incorrect details

































