
Semi Automatic Cup Sealing Machine - 2.5 Hp, 5800 Kg | Easy Installation, Automatic Operation, Low Maintenance, High Speed, Rugged Design, Low Power Consumption
Price: 767000.00 INR / Piece
(650000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
850000.00 INR / Piece
Weight :
5800.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Weight | 5800.00 Kilograms (kg) |
| Type | Cup Sealing Machine |
| Condition | New |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 1-2 Months |
| Packaging Details | Packaging Type : As per the industry standard. |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 650000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 850000.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 48.00 cm |
| Min Quantity | 1 |
| Price Type | fixed |
| Color | Silver |
| Pkg Box Breadth | 80.00 cm |
| Shipping Type | order_percent |
| Brand Name | Manish Engineering Works |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Mop | 1 |
| Weight | 5800.00 Kilogram |
| Pkg Box Height | 110.00 cm |
| Max Quantity | 10 |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Condition: New
Features:-
Easy Installation Process
Automatic Operation
Low Maintenance Needs
Low Power Consumption
High Speed
Rugged Design
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Manish Engineering Works has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Sealing Machine in bulk from Manish Engineering Works at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Director
Mr Aasaram Verma
Address
Room No-5, Andheri East, Marol Naka, Near Marol Metro Station, Mumbai, Maharashtra, 400069, India
manual cup sealing machine in Mumbai
Report incorrect details

























