
Semi Automatic Cheese Winder Machine, Power Source: Electric
Price: 95000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Cheese Winder |
| Dominant Color | Beige |
| Number of Spindles | 10-12 |
| Power | 220V |
| Dimensions | 2m x 1m x 1.5m |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 200kg |
| Usage | Winds cheese into cylindrical forms for packaging and sale. Suitable for various cheese types and sizes. |
| Features | Semi-automatic, Cheese winding, Efficient process, Improved output, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
1981
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06ADIPS0143H1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ADIPS0143H1ZP
Panipat, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Sandeep Mahajan
Members since
15 Years
Address
239, Sector - 25, Part II, HUDA Industrial Area, Panipat, Haryana, 132103, India
cheese winder in Panipat
Report incorrect details






















