






Semi-automatic Carton Strapping Machine - Mild Steel, Blue | Efficient Strapping Solution For Packaging Needs
Price: 68500.00 INR / Unit
(68500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Type | Semi-Automatic Carton Strapping Machine |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | Upto 50 kg |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Control System | Other, Electromechanical |
| Cutting Thickness | 0.5-1 mm |
| Strapping Speed | 1.5 seconds per strap |
| Selection Mode | Manual |
| Dimension (L*W*H) | 895 x 565 x 735 mm |
| Weight (kg) | 90 kg |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 1 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | PACKWAY |
| Unit Type | Unit/Units |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Color | Blue |
| Product Unit | 4 Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 45 |
| Price | 68500.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ADXFS4962K1Z7
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ADXFS4962K1Z7
Rajkot, Gujarat
Director
Mr Bharat
Members since
4 Years
Address
Near Krishna Park Hotel, Opp. Prashant Techno Cast, Vavdi Main Road, Gondal Road Chowkadi, Rajkot, Gujarat, 360004, India
Report incorrect details



























