
Semi Automatic Biochemistry Analyzer - Latest Technology Design, Durable Quality Materials | Flawless Performance, Certified Compliance, Ideal For Laboratory Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Analyzer |
| Color | White |
| Tests per hour | 60-120 |
| Sample type | Serum |
| Display | LCD |
| Power | 220V |
| Usage | Clinical biochemistry analysis in laboratories and hospitals |
| Dimensions | 40x30x20 cm |
| Weight | 15 kg |
| Features | Automated tests, Accurate results, Easy operation, Compact design, Reliable performance |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Micro Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Scientific Instruments in bulk from Micro Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AAIFM3562B1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAIFM3562B1ZO
Chennai, Tamil Nadu
Marekting Manager
Mr. B. Jayakumar
Address
No. 7/58, Kamaraj Nagar, 8th Street, Chennai, Tamil Nadu, 600039, India
Report incorrect details

































