
Semi Automatic Anesthesia Machine - Superior Quality Components | Versatile Designs, Precision Engineering, Smooth Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Plastic |
| Dimensions | 50x60x100 cm |
| Weight | 100 kg |
| Power | 220V |
| Screen size | 15 inches |
| Gas flow | Precisely controlled |
| Warranty | 1 year |
| Features | Precise ventilation, Safe anesthesia, Easy operation, Durable design, Versatile use, Reliable performance, Efficient monitoring |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Cardiolabs Healthcare India Pvt Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Medical Equipment in bulk from Cardiolabs Healthcare India Pvt Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03AADCC0731E1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AADCC0731E1ZH
Mohali, Punjab
Director
Mr. Ramesh Chand Thakur
Address
Plot No. 1512, Sector 82, JLPL Industrial Area, Mohali, Punjab, 140306, India
anesthesia machine in Mohali
Report incorrect details



























