
Roots Supervac
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Wet/Dry Vacuum |
| Dominant Color | Blue |
| Capacity | 15 liters |
| Power | 1200 Watts |
| Weight | 8 kg |
| Filtration | HEPA |
| Material | Plastic |
| Wheels | 4 |
| Usage | Domestic and institutional cleaning |
| Voltage | 230V |
| Noise Level | 70 dB |
| Features | Compact design, Lightweight, Versatile, High cleanliness, Low cost, Ergonomic |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, K. C. ENTERPRISE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from K. C. ENTERPRISE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
CEO
Mr. Kumar Chauhan
Address
PLOT NO. 14-15-16, SUNER COMPLEX, 1ST FLOOR, HARINAGAR CHAR RASTA, GOTRI ROAD, Vadodara, Gujarat, 390021, India
Vacuum Cleaner in Vadodara
Report incorrect details



























