
Roosters Touching Debeaking Machine - Material: Steel
Price: 5040.00 INR / Unit
(4800.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
5040.00 INR / Unit
Weight :
6.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other, Silver |
| Type | Other |
| Material | Steel |
| Feature | Portable, Easy Operation, Adjustable Blade |
| Feeding System | Manual |
| Size | Medium & Large |
| Technology | Other, Touch Heating |
| Weight | 7 Kg |
| Delivery Time | 2 Week |
| Shipping Type | actual |
| Price Type | fixed |
| Price | 4800.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 5% |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Color | Other, Silver |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Stock Quantity | 50 |
| Brand Name | Rooster |
| Moq | 1 |
| Weight | 6.00 Kilogram |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Breadth | 0.00 cm |
| MRP | 5040.00 INR |
| Pkg Box Length | 0.00 cm |
| Pkg Box Height | 0.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Rooster Equipments manufacturing equipment for the industry since 1969. We are pioneer in poultry equipment industry. We design and manufacture all our products. We assure topmost quality.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1989
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AQZPP3664J1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AQZPP3664J1ZV
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Mayuresh Phatak
Members since
2 Years
Address
Office No. 2163/26, Sadashiv Peth, Sane Guruji Marg, Near Neelayam Theatre, Pune, Maharashtra, 411130, India
Report incorrect details























