
Roomless Machines
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Lift Machine |
| Dominant Color | Blue |
| Power Rating | 3-10 kW |
| Voltage | 380-415 V |
| Dimensions | 500x800x1000 mm |
| Weight | 250 kg |
| Material | Steel, cast iron |
| Usage | Roomless lift operation, providing smooth and efficient vertical transport. |
| Efficiency | 90% |
| Safety Standards | ISO 1495 |
| Features | Compact design, Quiet operation, High efficiency, Easy installation, Environment friendly |
Company Details
APEX ELEVATORS PVT. LTD., Established in 2002 at New Delhi in Delhi, is a leading service provider of Elevators, Lifts & Escalators in India. APEX ELEVATORS PVT. LTD. is one of Trade India's verified and trusted names for listed services. With extensive experience in the field of Elevators, Lifts & Escalators, APEX ELEVATORS PVT. LTD. has made a reputed name for itself in the market with satisfactory Automatic Door Passenger Lift, Automatic Passenger Elevator, Car Parking Elevator, etc.
Focusing on a customer-centric approach, APEX ELEVATORS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Elevators, Lifts & Escalators from APEX ELEVATORS PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Focusing on a customer-centric approach, APEX ELEVATORS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Elevators, Lifts & Escalators from APEX ELEVATORS PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAECA4310N1ZS
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAECA4310N1ZS
Rating
New Delhi, Delhi
General Manager
Mr. Arun Kumar Aggarwal
Address
Plot No. 27/1, Nangli Sakrawati Industrial Area, Najafgarh, Near Campa Cola Factory, New Delhi, Delhi, 110046, India
Report incorrect details

















