
Room Unit - Color: White
Price: 35000.00 INR / Piece
(35000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Material | Other |
| Condition | New |
| Portable | No |
| Disposable | No |
| Wall Mounted | Yes |
| Sterilization Mode | UV-C & Photocatalysis |
| Sensor | Infrared Motion |
| Noise Level | AC/A%0A$? 32 dB db |
| Sound Prompt | Yes |
| Operating Type | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220V~50Hz Volt (v) |
| Power Consumption | 35W Watt (W) |
| Dimension (L*W*H) | 520mm AfA-- 190mm AfA-- 110mm Millimeter (mm) |
| Weight | 2.2 kg Kilograms (kg) |
| Usage | Indoor Air Disinfection |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA), Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD) |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Price | 35000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | Cr Medisystems Pvt. Ltd. |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Color | White |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Retailer
Employee Count
29
Establishment
1974
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAACC6384J1ZE
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAACC6384J1ZE
Mumbai, Maharashtra
Sales
Mr. Pratik
Address
B No. 335, Pragati Industrial Estate, N.M. Joshi Marg, (Delisle Road), Lower Parel, Mumbai, Maharashtra, 400011, India
ent opd unit in Mumbai
Report incorrect details






























