
Wet And Dry Thermometer - 20 Weight | Versatile For Any Wear
Price: 472.00 INR / Piece
(400.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
472.00 INR / Piece
Weight :
500.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Usage | any wear |
| Machine Weight | 20 Kilograms (kg) |
| FOB Port | EXTRA |
| Supply Ability | 20 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Packaging Details | BOX |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | CE |
| Brand Name | BYANLAB |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Height | 8.00 in |
| Price | 400.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 1000 |
| Currency | INR |
| MRP | 472.00 INR |
| Pkg Box Length | 16.00 in |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Weight | 500.00 Gram |
| Pkg Box Breadth | 6.00 in |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
As its in the name of our company, we are major dealers of Scientific Instruments, but our product portfolio is not limited to scientific instruments but instruments and equipment like Hot Air Ovens, Incubator Shaker, Water Baths, Humidity Cabinet, Rectangular Muffle Furnace, Mortuary Chamber, Heating Mantles, Seed Germinators, Pathological Microscopes, Tool Makers Microscopes to mention a few. Our innovative equipment help users advance health and science.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
15
Establishment
2004
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06APTPS6373J1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06APTPS6373J1Z0
Ambala Cantt, Haryana
Proprietor
Mr. Kamal
Address
866/67, Cross Road 4-5, Near Hargolal Post Office, Ambala Cantt, Haryana, 133001, India
digital room thermometer in Ambala Cantt
Report incorrect details
































