
Room Light - Plastic, 6cm Diameter, E14 Base, 6500k | Bright Light, Energy Efficient, Easy Install, Durable
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Wattage | 4 Watts |
| Material | Plastic |
| Diameter | 6cm |
| Base Type | E14 |
| Weight | 50g |
| Voltage | 220V |
| Color Temperature | 6500K |
| Features | Bright light, Energy efficient, Easy install, Durable, Affordable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, M.S. Lighting Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from M.S. Lighting Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
MANAGING PARTNER
Mr. M.s. Seshasayee
Address
2/198, Kakkanji Cross Street, Apex Industrial Estate, Chennai, Tamil Nadu, 600122, India
lighting fixtures in Chennai
Report incorrect details









































