
Room Heater
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Quartz
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Room Heater |
| Color | Gray |
| Power | 500-1500W |
| Heating Element | Quartz |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 15x10x20cm |
| Safety Features | Overheat protection |
| Weight | 1-2kg |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Heats small rooms effectively during winter months. |
| Features | Portable heating, Quick heating, Easy usage, Safe operation, Rust proof |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07DGJPB2183K1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07DGJPB2183K1ZB
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sunil Baid
Address
Shop No. 109, New Qutab Road, Delhi, Delhi, 110006, India
room heater in Delhi
Report incorrect details

































