
Room Heat Convector
Price: 2200.00 INR / Piece
(2200.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Usage & Applications | Indoor Outdoor Both |
| Color | Metallic Grey |
| Type | Other, Electric Room Heater |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220 V |
| Power | Approx 1000-2000 Watts |
| Power Source | Electric |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Installation Type | Other, Table/Wall Mounted |
| Dimension (L*W*H) | Approx 40x25x15 cm |
| Weight (kg) | Approx 2-3 kg |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 5-7 Days |
| Main Domestic Market | Delhi, Haryana, Uttar Pradesh, Punjab, Rajasthan |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Price | 2200.00 INR (Approx.) |
| Color | Metallic Grey |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
1985
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09ACCPG9537G1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09ACCPG9537G1ZH
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Pankaj Goel
Members since
1 Years
Address
B No D-377/378, Behind Swani Furniture, Main Road, Sector 10, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
heat convector in Noida
Report incorrect details
























