
Rooftop Solar System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 3kW-10kW |
| Panel Dimensions | 1.6m x 1m |
| System Voltage | DC 48V |
| Inverter Efficiency | 95% |
| Usage | Residential electricity generation |
| Warranty | 25 years |
| Features | Solar Power, Rooftop Install, Clean Energy, Cost Savings, Reduced Emissions |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AADCN5794J1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AADCN5794J1ZY
New Delhi, Delhi
CEO
Mr Balbir Rai
Address
B-505, Plot No. 8 Sector 22, Dwarka, New Delhi, Delhi, 110077, India
Report incorrect details





























