
Rooftop Solar Panels
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Sunbeam Solar Power India Pvt. Ltd.
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x992 mm |
| Cell Efficiency | 17% |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential & commercial electricity |
| Features | High efficiency, Durable design, Easy installation, Low maintenance, Green energy, Cost savings |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As Per Client Requirement |
| Certifications | MNRE Certified |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SUNBEAM SOLAR POWER INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from SUNBEAM SOLAR POWER INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Marketing Manager
Mr. Amirali Kudsi
Address
Plot No 510, 5th Floor, West Wing, Aurora Towers, M.G. Road, Camp, Pune, Maharashtra, 411001, India
Report incorrect details

































