
Rooftop Solar Panel
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
5
Brand Name :
Steel Arc Trading Fze
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Monocrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Weight | 20kg |
| Efficiency | 18% |
| Usage | Rooftop electricity generation for residential, commercial, and industrial applications |
| Warranty | 25 years |
| Features | High efficiency, Easy install, Durable, Low cost, Renewable energy |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Cash on Delivery (COD), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Australia, Central America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Asia, North America |
Company Details
Business Type
Exporter, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ajman, Ajman
EXECUTIVE MANAGER
Mr. Yogesh Acharya
Address
Suit no.308, block a1 Ajman, freezone, Ajman, Ajman, 400005, United Arab Emirates
amorphous solar panel in Ajman
Report incorrect details






























