
Ride On Roller - Metal Built, 700kg Weight | Low Noise Operation, Long Service Life, High Efficiency, Easy To Operate, Red & Black Design
Price: 666700.00 INR / Number
(565000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
750000.00 INR / Number
Weight :
700.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Red & Black |
| Product Type | Ride On Roller |
| Material | Metal |
| Type | Roller |
| Moving Type | Wheel Loader |
| Weight (kg) | 700.00 Kilograms (kg) |
| Computerized | No |
| Feature | Low Noise |
| Warranty | 12 Months |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 7 Days |
| Packaging Details | Standard. |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Height | 0.00 cm |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 1 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Breadth | 0.00 cm |
| Shipping Type | order_percent |
| Price Type | fixed |
| Weight | 700.00 Kilogram |
| Pkg Box Length | 0.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Shipping Rate | 20.00 |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | Greaves |
| Color | Red & Black |
| Returnable | No |
| MRP | 750000.00 INR |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Number |
| Unit Type | Number |
| Price | 565000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Model : Rellopro
Condition : New
Long Service Life
Easy To Operate
High Efficiency
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SALUJA ENGINEERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Earth Moving Equipment & Machinery in bulk from SALUJA ENGINEERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Retailer
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AFHPS4366M1ZQ
Payment Mode
Wallet & UPI, Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AFHPS4366M1ZQ
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Raminder Singh Saluja
Address
Shop No. 3, Prithvi Apartments, Lane Opp. Jangli Maharaj Mandir, 363, Shivaji Nagar, Pune, Maharashtra, 411005, India
mini road roller in Pune
Report incorrect details


































