
Ricoh Digital Duplicator
Price: 151000.00 INR / Piece
(151000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Model Number | DX-2430 |
| Print Speed | 60-90 ppm |
| Resolution | 300x300 dpi |
| Max Paper Size | 275x395 mm |
| Min Paper Size | 90x140 mm |
| Paper Weight | 35-128 g/m2 |
| Dimensions | 1232x672x519 mm |
| Weight | 55 kg |
| Power Source | 220-240V, 50-60Hz |
| Usage | High-volume document reproduction for offices and businesses. |
| Features | High speed, Reliable printing, Versatile, Efficient, Durable |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 2-7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 11 |
| Brand Name | TECH SOLUTION |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Unit Type | , Piece/Pieces |
| Price | 151000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 , , Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Specification
- Power Source :220-240 V, 50 - 60 Hz
- Print Speed :60 - 90 sheets per minute (2 steps)
- Dimensions :1,232 x 672 x 519 mm
- Weight :55 kg
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Trading Company, Wholesaler, Dealer
Employee Count
12
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAGFT8788A1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAGFT8788A1ZS
Thane, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
DIRECTOR
Mr Santosh Jadhav
Address
1, Bldg. No. 7, Samata Nagar, Opp. J.K. Gram, Pokharan Rd. No. 1, Thane(W), Thane, Maharashtra, 400606, India
digital duplicator in Thane
Report incorrect details































