
Rice Washer Capacity: 25 Kg
Price: 21240.00 INR / Unit
(18000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
21240.00 INR / Unit
Weight :
25.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 25 Kg, 50 Kg Kg/hr |
| Computerized | No |
| Automatic | No |
| Control System | Manual |
| Installation Type | Free Stand |
| Delivery Time | 1 Week |
| Price | 18000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 21240.00 INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Weight | 25.00 Kilogram |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Shipping Type | free |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Max Quantity | 100 |
| Pkg Box Length | 42.00 in |
| Currency | INR |
| Min Quantity | 1 |
| Brand Name | OMEGA ENGINEERING |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 100 |
| Pkg Box Breadth | 42.00 in |
| Moq | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Height | 48.00 in |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, OMEGA ENGINEERING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Food Processing Machinery in bulk from OMEGA ENGINEERING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33CHQPS2682M1ZJ
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33CHQPS2682M1ZJ
Coimbatore, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Sundar V
Members since
7 Years
Address
690/2A, Omega Street, Madukkarai Market Road, Sidco P/O, Coimbatore, Tamil Nadu, 641021, India
Food Processing Machinery in Coimbatore
Report incorrect details
















