
Rice Plansifter, Capacity: 2 - 3 Tph
Price: 180000.00 INR
(180000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | 1500x1000x2000 mm |
| Capacity | 500 kg/hr |
| Power | 3 HP |
| Weight | 500 kg |
| Usage | Rice milling and processing. Separates rice by size and removes impurities. |
| Compliance | BIS |
| Features | Rice cleaning, Size grading, Improved quality, Increased yield, Efficient operation, Reduced waste |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Price | 180000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Brand Name | NEW SHREE VISHWAKARMA ENGINEERING WORKS |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Rice Plansifter
Company Details
we are leading manufacture of all type post harvesting machine. Rice Mill machine, Floor Mill Machine, Fly Ash Bricks Machinery,Roller Floor Mill
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1986
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
22AEAPS7918H2ZF
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 22AEAPS7918H2ZF
Katghora, Chhattisgarh
Marketing Manager
Mr Vivek Agrawal
Address
Ambikapur Road, Near Petrol Pump, Katghora, Chhattisgarh, 495445, India
Report incorrect details


























