
Rice Papad - 7-8 Cm Diameter, 1-2mm Thickness | Additive-free, Authentic, Crispy, Healthy, Versatile, Wholesome, Convenient, Flavorful
Price: 100.00 INR / Kilograms
(100.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
500
In Stock
Product Specifications
| Material | Rice flour |
| Shape | Round |
| Diameter | 7-8 cm |
| Thickness | 1-2mm |
| Weight | 1kg |
| Packaging | Polythene bag |
| Shelf Life | 6 Months |
| Features | Crispy, Flavorful, Authentic, Healthy, Versatile, Convenient, Additive-free, Wholesome |
| Supply Ability | 1000 Per Day |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Moq | 500 |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 2500 |
| Mop | 500 |
| Product Unit | 500 Piece/Pieces |
| Price | 100.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | Osam |
| Minimum Order Quantity | 500 |
| Minimum Ordered Packs | 500 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Established in 2018, Satnam Food product has made a name for itself in the list of top suppliers of Pulses , Papad in India. The supplier company is located in Surat, Gujarat and is one of the leading sellers of listed products. Satnam Food Product is listed in Trade India list of verified sellers offering supreme quality of Plain papad etc.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
50
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24EBQPP9619K1ZS
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24EBQPP9619K1ZS
Surat, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Nipulbhai Patel
Address
Shop No.132, Block- A, Panchwati Society Surat Kamrej Road, Sarthana, Surat, Gujarat, 395006, India
rice papad in Surat
Report incorrect details
































