
Rice Multi Grader
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Rice Grader |
| Primary Color | Blue |
| Material | Steel |
| Dimensions | 1000x800x1500 mm |
| Capacity | 500 kg/hr |
| Motor Power | 3 HP |
| Usage | Rice size separation |
| Weight | 200 kg |
| Features | Easy install, Low maintenance, High performance, Durable body |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
250
Establishment
1988
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AAACF4904H1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAACF4904H1ZY
Faridabad, Haryana
Director
Mrs. Suman Gupta
Address
Plot No.182, Sector-24, Industrial Area, Faridabad, Haryana, 121002, India
rice grader in Faridabad
Report incorrect details






























