
Stainless Steel Rice Mill Dryer Machine
Price: 649000.00 INR
(550000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
649000.00 INR / Piece
Weight :
20.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Usage | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 280 Volt (v) |
| Product Type | Rice Mill Dryer Machine |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 2-3 Months |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 550000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Shipping Type | flat_rate |
| Shipping Rate | 40000.00 |
| Pkg Box Breadth | 788.00 in |
| Max Quantity | 10 |
| Min Quantity | 1 |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 788.00 in |
| Pkg Box Height | 788.00 in |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| MRP | 649000.00 INR |
| GSTIN | 18% |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Brand Name | HARJEET ENGG. WORKS |
| Weight | 20.00 Tonne |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Condition: New
Power: 6.6kw
Features:
- Affordable price
- Corrosion resistance
- Excellent performance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HARJEET ENGG. WORKS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Industrial Dryers from HARJEET ENGG. WORKS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Taraori, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Harmeet Singh
Address
Opp. Pratap Public School, Railway Road, Distt. Karnal, Karnal, Haryana, 132116, India
rice mill dryer in Taraori
Report incorrect details






































