
Semi-automatic Rice Mill
Price: 35000.00 INR / Piece
(35000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Power | 1.5kw |
| Capacity | 500kg/h |
| Dimension | 100x80x150cm |
| Weight | 150kg |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1year |
| Features | High efficiency, Durable design, Easy operation, Compact size, Low maintenance, Consistent output, Affordable price |
| Type | Rice Mill |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 52000 Per Month |
| Delivery Time | 3 - 6 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Brand Name | Orcas Equipments |
| Stock Quantity | 5 |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 35000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33DUUPS7463C1Z3
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33DUUPS7463C1Z3
Dharmapuri, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Sudarvannan
Address
580/1, Kadagathur X Road, Dharmapuri, Tamil Nadu, 636809, India
rice mill in Dharmapuri
Report incorrect details































