
Rice Mill
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 1000 kg/hr |
| Power | 50 kW |
| Dimensions | 10x5x8 m |
| Material | Steel |
| Weight | 5000 kg |
| Usage | Rice processing, Grain milling,Paddy processing |
| Compliance | BIS |
| Features | High Capacity, Efficient Milling, Durable Design, Easy Operation, Low Maintenance |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
19AABCR4313F1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AABCR4313F1ZN
Hooghly, West Bengal
Accepts only Domestic inquiries
Name
Mr. Banshi Mohan Ghosh
Address
Bengai, Hooghly, West Bengal, 712611, India
rice mill in Hooghly
Report incorrect details




























