
Semi-automatic Strong Structure Heavy Duty Rice Mill With Electric Motor
Price: 29500.00 INR / Unit
(25000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
35000.00 INR / Unit
Weight :
200.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Rice Mill |
| Material | Mild Steel |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 1 |
| Weight | 200.00 Kilogram |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Stock Quantity | 5 |
| GSTIN | 18% |
| Min Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Brand Name | RAJNANDINI INDUSTRIES |
| Currency | INR |
| Shipping Type | free |
| Max Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Price Type | fixed |
| MRP | 35000.00 INR |
| Price | 25000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
It works efficiently at high speed due to its high power electric motor.
Strong structure
Ergonomic design
Heavy duty
Longer working life
Low maintenance
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
2
Establishment
2021
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
18ELHPS2827F1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 18ELHPS2827F1ZT
Kamrup, Assam
Business Development Manager
Mr. Rajesh Sinha
Address
NH-37, Betkuchi, Lalungaon, Guwahati, Kamrup, Assam, 781034, India
rice mill in Kamrup
Report incorrect details



































