
Rice Destoner By Indian Foundry Works
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Grain Cleaner |
| Primary Color | Green |
| Capacity | Variable |
| Dimensions | 1000x800x1500 mm |
| Material | Mild Steel |
| Power | 1.5 kW |
| Weight | 200 kg |
| Usage | Rice, wheat, maize, pulses cleaning |
| Features | High efficiency, Low maintenance, Stone removal, Grain cleaning |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Indian Foundry Works has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rice Mill Machinery in bulk from Indian Foundry Works at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
250
Establishment
1956
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Firozpur, Punjab
Partner
Mr. Sukhwinder Singh
Address
Kasuri Gage, Border Road, Near City Railway Station, Firozpur, Punjab, 152002, India
rice destoner in Firozpur
Report incorrect details









































